Haber

Yunanistan’dan 4 tırlık yeni yardım İskenderun yolunda

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Andreas Katsaniotis, içinde Yunan insani yardım bulunan 4 TIR’ın Pire’den İskenderun’a doğru yola çıktığını duyurdu.

Yunanistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Katsaniotis, yardımın ağırlıklı olarak depremzedelerin ihtiyaç duyacağı battaniye ve hijyen malzemelerinden oluştuğunu belirtti. Yunanistan’dan kesintisiz insani yardım yapıldığına dair bilgi veren Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği, dün yaptığı paylaşımda Yunanistan’da 332 belediyenin topladığı yardıma teşekkür etti.

KUTULARDA SEVGİ MESAJLARI Atina Büyükelçiliği, “Yunan halkına depremzedelere samimi desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Atina’da 332 belediye aracılığıyla bağışları toplanıyor. Kutuların üzerindeki referans mesajları hepimizi duygulandırıyor.” Bir yardım kutusunun üzerine çizilen kalple “Yanınızdayız” mesajı görüldü. Bir diğer yardım paketinde ise Türkçe olarak “Kardeşlerim geçmiş olsun. Başınız sağolsun. Allah hepinize güç kuvvet versin. Biz kardeşleriniz her zaman yanınızdayız” yazılı mesaj yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu