Haber

Kayseri’deki Cam Seyir Terası 5 Ayda 300 Bin Kişi Tarafından Ziyaret Edildi

Kayseri’nin Bünyan ilçesinde bulunan Kayabaşı Cam Seyir Terası’nı 5 ayda 300 bin kişi ziyaret etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve Bünyan Belediye Başkanı Özkan Altun, belediye tesislerinde kahvaltıda basın mensuplarıyla buluştu.

Büyükkılıç, programda yaptığı konuşmada, 16 ilçeyle el ele çalışmaya devam ettiklerini, yün halıları, gilaburu ve tarihi yapılarıyla ünlü Bünyan’ın yenilikçi projelerle hizmetlerine devam ettiğini belirtti.

Bünyan Belediye Başkanı Altun da cam seyir terasının ilçe için önemli bir turizm merkezi haline geldiğini söyledi.

Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve Bünyan Belediyesi ortaklığıyla inşa edilen cam seyir terasında 5 ayda 300 bin misafiri ağırladıklarını belirten Altun, şöyle konuştu:

“Bundan dolayı çok mutluyuz. Kayseri’nin merkez ilçesi olma noktasına geldiğimizi düşünüyoruz. Kayseri’den bir aile geldiğinde bu cam terasta kahvaltı yapabilir. Akşam da yemeklerini şurada yiyebilirler. Rekreasyon alanımızdaki restoran. Bu yıl Kayseri ve diğer illerden çok sayıda ziyaretçiyi ağırladık. Bünyan’ın nüfusu “30 bin kişi olduğu dikkate alındığında ilçe nüfusunun 10 katı buraya geldi. Bunların yüzde 85-90’ı Bünyan’ı ilk kez gören kişilerdi. İlçemizi tanıttık, tanıtmaya da devam edeceğiz.”

Büyükkılıç ve Altun daha sonra gazetecilerle birlikte cam seyir terasını gezdi.

tepebasihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu