Haber

Konya’daki “Büyüksen çifti cinayeti” davasının sanıkları suçlamaları kabul etmedi

Konya’da Metin ve Necla Büyükşen çiftinin av tüfeğiyle öldürülmesine ilişkin 3’ü tutuklu 4 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Konya 5’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde Adliye Konferans Salonu’nda görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ertuğrul Çelik, Abdullah Başdemir ve Esra Taş’ın yanı sıra tarafların avukatları ile Büyükşen çifti Osman’ın çocukları, Uğur ve Büşra Büyükşen.

Duruşmada konuşma yapan sanıklardan Başdemir, suçsuz olduğu halde tutuklu olduğunu öne sürerek, tahliyesini ve beraatini istedi.

Sanık Çelik, kimseyi öldürmediğini ve masum olduğunu ileri sürerek, mahkemenin uygun gördüğü şekliyle tahliyesini ve beraatini talep etti.

Sanıklardan Taş, önceki savunmalarını yineleyerek, “Bu olayın ortaya çıkması için ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Benim vicdanım çok rahat, suçsuzum” dedi. terimini kullandı.

Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Olayın tarihi

Merkez Karatay ilçesine bağlı İsmail Mahallesi’nde 3 Eylül 2018’de evlerinde maskeli bir kişi tarafından av tüfeğiyle vurulan Metin (55) ile eşi Necla Büyükşen (54) ve kızları hayatını kaybetti. Pencereden atlayarak kaçan , yaralandı.

Afgan asıllı Esra Taş, Abdullah Başdemir, Mustafa Okşen, Ertuğrul Çelik, Zekeriya O, AU tutuklanırken, bir süre sonra AU ve Zekeriya O. gözetim şartıyla serbest bırakıldı.

Gözaltına alınan zanlılardan Mustafa Okşen cezaevinde rahatsızlanarak kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İddianamede sanıklar Ertuğrul Çelik, Abdullah Başdemir ve Esra Taş ayrı ayrı ve iki kez müebbet hapis cezasına çarptırılırken, katil zanlısına konutu tanımlayan Zekeriya O’nun bu suçtan iki kez 20 yıla kadar hapsi isteniyor. “kasıtlı olarak cinayete yardım etmek” suçundan.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu